16. jūnijā tiešsaistē ES mājas vebinārs par ceļošanu šovasar

Ievietots: 11. Jūnijs, 2020
Afiša

Lai gan līdz ar ārkārtējās situācijas beigām ir mazināti piesardzības pasākumi, nepieciešamību doties ārvalstu braucienā, jo sevišķi ārpus Baltijas valstīm, Latvijas atbildīgās institūcijas aicina rūpīgi izvērtēt. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) eksperti aicina šovasar vispār nedoties ceļojumā ārpus Latvijas.

Otrdien, 16. jūnijā, no plkst. 16.00 līdz 17.30 vebinārā runāsim, kādi ierobežojumi iedzīvotāju drošībai ir noteikti, kas jāņem vērā, lai pasargātu sevi un apkārtējos.

Kā rīkoties, ja ģimenes, darba vai citu apstākļu dēļ šovasar tomēr nepieciešams doties uz ārvalstīm? Kā plānot darījuma braucienu vai atpūtu, lai mazinātu risku inficēties ar Covid-19?

Praktiskus ieteikumus sniegs Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa un SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa.

Vebināru vadīs, kā arī drošas aktīvās atpūtas iespējas tepat Latvijā ieteiks piedzīvojumu organizācijas “Lūzumpunkts” treneris, pasākumu vadītājs Māris Resnis.

Pieteikšanās vebināram Zoom. Būs iespēja sekot līdzi arī tiešraidei ES mājas Facebook lapā.

Atgādinām, ka dalība visos ES mājas rīkotajos pasākumos ir bezmaksas.

Veselības ministrija un SPKC vērš uzmanību, ka ārzemēs pastāv ne tikai lielāks risks inficēties ar Covid-19, bet arī nonākt karantīnā. Vienlaikus jāņem vērā, ka šobrīd ES ārējā robeža nav atvērta ceļojumiem, tādēļ nenotiek ceļojumi uz trešajām valstīm. Nenotiek arī ceļojumi uz ES un EEZ valstīm, kas SPKC mājas lapā ir publicētas kā valstis ar augstu risku sabiedrības veselībai. Uzziņai: ej.uz/VM-rekomendacijas.

SPKC apkopotie valstu saslimstības rādītāji: ej.uz/SPKC-valstu-saraksts.

Ārlietu ministijas infomācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm: ej.uz/AM-rekomendacijas.

Eiropas Komisijas norādījumi par to, kā droši atsākt ceļošanu un atjaunot Eiropas tūrisma nozari 2020. gadā un pēc tam: ej.uz/EK-rekomendacijas


Papildu informācija: 
Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, 
tālr. 67085446, e-pasts: Anita.Jansone@esmaja.lv