10.05.2023.
10:30
-
14:30
Kiberdrošības kompetenču kopienas ekspertu sanāksme 2023. gada 10. maijā Eiropas Savienības mājā. Organizē Latvijas Nacionālās kiberdrošības koordinācijas centrs, Aizsardzības ministrija, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra un Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV.
Pasākuma tips
Aicinātiem viesiem
Rīkotājs
Aizsardzības ministrija
Tālrunis
67335354

Ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2021. gada 21. maija regulu 2021/887 tika izveidots Eiropas Industriālais, tehnoloģiskais un pētnieciskais kiberdrošības kompetenču centrs, plašāk zināms kā Eiropas Kiberdrošības kompetenču centrs (ECCC).

ECCC vispārējais mērķis ir veicināt pētniecību, inovāciju un ieviešanu kiberdrošības jomā, atbalstot Eiropas Savienības kiberdrošības kompetenču kopienu, kuru regulā noteiktajā kārtībā veidos valsts pārvaldes iestādes un privātpersonas.

Tāpat saskaņā ar regulu katrai ES dalībvalstij tika uzdots izveidot savu Nacionālo koordinācijas centru (NCC), kas apzinātu nacionālo kiberdrošības komptenču kopienu, informētu kopienu par iespējām saņemt ES līdzfinansējumu ar kiberdrošību saistīto projektu īstenošanai, kā arī koordinētu un uzraudzītu tos kopienas dalībnieku projektus, kas tiek līdzfinansēti ar ECCC pārvaldīto finanšu instrumentu atbalstu.

Aizsardzības ministrija kā atbildīgā institūcija kiberdrošības politikas jautājumos, īstenojot Latvijas NCC (NCC-LV) funkcijas, organizē pirmo Latvijas nacionālā kiberdrošības kompetenču kopienas ekspertu līmeņa sanāksmi.

Plašāka informācija par ECCC un NCC-LV darbību ir pieejama Aizsardzības ministrijas mājaslapā: https://www.mod.gov.lv/lv/nozares-politika/kiberdrosiba/eccc-nacionalai…