Kā piedalīties

Eiropas eksāmena logo

 

 

 

 

 

NOLIKUMS

Eiropas eksāmens ir tiešsaistes tests tīmekļvietnē www.esmaja.lv, kas notiek laikā no 2020. gada 7. maija plkst. 8.00 līdz  9. maija plkst. 21.00.
Eiropas eksāmenā (EE) katrs dalībnieks piedalās vienu reizi, individuāli, norādot savu e-pastu, pārstāvēto novadu un izvēloties atbilstošo vecuma grupu (skolēni) vai jautājumu grūtības pakāpi (pieaugušie). 
Eiropas eksāmena jautājumi ir sadalīti 6 grupās: 
5.–6. klase; 
7.–9. klase; 
10.–12. klase; 
Piparspieaugušie;   Divi piparipieaugušie ;   Trīs piparipieaugušie. 
Piparu skaits norāda jautājumu grūtības pakāpi. 

Eksāmenā ir 20 jautājumi, katram tiek doti 3 atbilžu varianti. Par pareizu atbildi atkarībā no jautājuma grūtības pakāpes dalībnieks saņem 1, 2 vai 3 punktus. Maksimālais punktu skaits – 50 punkti. Eksāmena kārtošanas maksimālais laiks ir 20 minūtes. 

No 9. maija plkst. 21.00 līdz 10. maija plkst. 15.00 katrs dalībnieks norādītajā e-pastā saņem Apliecinājumu par dalību eksāmenā, kurā norādīts arī EE iegūtais punktu skaits. 

Katrā vecuma grupā tiek noteikti 30 labākie. Labākie tiek noteikti, ņemot vērā divus kritērijus – EE iegūto punktu skaitu un EE izpildes laiku. Svarīgākais vērtēšanas kritērijs ir punktu skaits. Ja diviem vai vairāk dalībniekiem punktu skaits ir vienāds, tad tiek ņemts vērā izpildes laiks. 
30 labākie katrā vecuma grupā piedalās izlozē par vienu no 5 (piecām) balvām. Balvās – galda spēļu veikala Brain Games dāvanu karte 50 eiro vērtībā. Kopējais dāvanu karšu balvu fonds ir 1500 eiro. 

Tiks piešķirtas arī trīs veicināšanas balvas – galda tenisa galdi. Balvu izlozes kārtībā saņems aktīvākā klase, skola un augstskola. Ja kādā kategorijā dalībnieku skaits ir neliels, rīkotāji, saskaņojot ar Eiropas Komisiju, šo balvu var piešķirt kādā no kategorijām, kurā dalībnieku skaits ir lielāks. Kopējais veicināšanas balvu fonds ir 900 eiro. 

Ja tiek pārkāpts nolikums vai ir pamatotas šaubas par iespējamu pārkāpumu, organizatoram ir tiesības anulēt konkrētās personas eksāmena rezultātu. Katrs pārkāpums tiek izskatīts individuāli. 

Eiropas eksāmena organizatori nodrošina eksāmena jautājumu konfidencialitāti. Eiropas eksāmenu nedrīkst kārtot projekta pasūtītāji, izstrādātāji un satura veidotāji, kā arī viņu ģimenes locekļi. 

Atbildīgā par Eiropas eksāmena nolikuma izpildi – Liene Valdmane, Eiropas Kustība Latvijā (mob. tālr. 22144144)
 
Nolikums lejupielādei šeit: Eiropas eksāmens 2020