Ievietots: 26. Jūnijs, 2024
Bilde

Tiekamies 29. jūnijā Liepājā Mazākumtautību festivālā “Vaļā vērti atslēdziņ’!” svinēt 20 gadus kopš Latvija iestājās Eiropas Savienībā un izzināt Eiropas Savienības vienotā tirgus sniegtās iespējas


Liepājā, 29. jūnijā, Latvijas mazākumtautību festivālā “Vaļā vērti atslēdziņ’!” ikvienam interesentam būs iespējams piedalīties ne tikai dažādos koncertos, meistarklasēs, bet arī interesantā un aizraujošā veidā iepazīt dažādus ar Eiropu saistītus jautājumus. Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina ikvienu turpināt atzīmēt 20 gadus kopš Latvija iestājās Eiropas Savienībā (ES) un tikties Rožu laukumā jau no plkst. 11:00. Liepājnieki, pilsētas viesi un festivāla dalībnieki varēs piedalīties aizraujošā spēlē “ESzinuES” un iepazīt ES un Latviju tajā.  Spēle “ESzinuES” veidota tā, lai būtu piemērota gan bērniem, gan pieaugušajiem. Visiem dalībniekiem ir sarūpētas arī pārsteiguma balvas.

 

Tāpat Latviju un Liepāju 29. jūnijā būs sasniegusi Eiropas Komisijas ceļojošā izstāde “Iepazīsti vienoto tirgu”. Arī ceļojošā izstāde, kuras vienīgā pietura Latvijā ir Liepājā 29. jūnijā, kļūs par daļu no festivāla plašā aktivitāšu klāsta. Izstāde veidota par godu 30 gadiem kopš ES vienotā tirgus izveides un būs skatāma Liepājā, Rožu laukumā no plkst. 10.00 - 19.00. Interaktīvās aktivitātes laikā ikviens interesents varēs izzināt, kā ES vienotais tirgus ietekmē mūsu ikdienu, piedalīties spēlēs, nofotografēties uz īpaša fona un laimēt balvas. Jāpiebilst, ka šogad Vienotā tirgus tūre savu ceļojumu uzsāka aprīlī Vācijā, un tās maršrutā iekļautas pieturas Luksemburgā, Nīderlandē, Beļģijā, Slovākijā, Čehijā, Polijā, Dānijā, Zviedrijā, Somijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.