Notiks ES mājas vebinārs par EPSO atklātajiem konkursiem darbam ES institūcijās

Ievietots: 17. Jūnijs, 2020
Afiša

Kā pieteikties darbam Eiropas Savienības (ES) institūcijās un kļūt par pastāvīgo darbinieku? Kādus testus, kur un kad jāizpilda? Vai, kad un kur var strādāt, ja iegūta vidējā (profesionālā) izglītība, vēl nav augstākās izglītības un darba pieredzes? Kādas perspektīvas ir augstskolu absolventiem? Kā vislabāk noformēt pieteikumu praksei ES institūcijās?

Pirmdien, 29. jūnijā, no plkst. 16.00 līdz 18.00 bezmaksas vebinārā Zoom platformā un tiešraidē ES mājas Facebook lapā atbildes uz šiem un citiem jautājumiem lekcijā par Eiropas Personāla atlases biroja (EPSO) atklātajiem konkursiem ierēdņu kandidātiem, darba un prakses iespējām ES institūcijās sniegs Uldis Šalajevs.

EPSO (European Personnel Selection Office) organizē atklāto konkursu (Administratora – AD/Asistenta – AST) testus un atlasa darbiniekus ES iestādēm un aģentūrām. Pēc tam katra institūcija var pieņemt darbiniekus no EPSO atlasīto pretendentu vidus.

ES Karjeras personāla vēstnieks, lektors Uldis Šalajevs ieteiks, kur, kad un kā vislabāk kārtot EPSO AD un AST testus, kādas stratēģijas pielietot. Interesentiem būs iespēja uzzināt arī par prakses iespējām ES institūcijās un aģentūrās.

Pieteikšanās vebināram Zoom.
Būs iespēja sekot līdzi arī tiešraidei ES mājas Facebook lapā.


Uldis Šalajevs ir stažējies Eiropas Parlamentā 2009. un 2010.gadā, vēlāk strādājis Eiropas Ārējās darbības dienestā Briselē, kā arī Eiropas Komisijas preses dienestā Briselē. Kopš 2019. gada 1. septembra viņš strādā Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūrā (FRA) Vīnē par aģentūras direktora personīgo palīgu. U.Šalajevs ir ieguvis maģistra grādu Eiropas ekonomikas integrācijā un attīstībā Briseles Brīvajā universitātē, iepriekš absolvējis Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultāti un Avansas Universitāti Nīderlandē.

Līdz 30. jūnijam notiek pieteikšanās R.Šūmaņa apmaksātai praksei Eiropas Parlamenta birojā Rīgā. Plašāka informācija.


Papildu informācija:
Anita Jansone,
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,
tālr. 67085446,
e-pasts: Anita.Jansone@esmaja.lv