Ievietots: 28. Jūnijs, 2022
Jauniete

Tiekamies festivālā Lampa!

 

Diskusija “Vai jaunieši var izglābt pasauli?” 

2. jūlijā plkst. 12.00-13.30
Norises vieta: Jaunā skatuve, Riekstu kalns
Saite uz LAMPA programmu: https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1826 
Diskusijā ar Ralfu Eilandu, Artūru Medni, Randu Ķeņģi un Kristapu Zaļo, kā arī moderatori Ievu Strazdiņu, meklēsim atbildes uz jautājumiem:

  1. Vai un kā jauniešu izmantotās pilsoniskās tiesības un pienākumi veicina/iznīcina demokrātiju?
  2. Kādi rīki ir jauniešu rokās, lai mainītu pasaules virzību?


Saruna ar improvizācijas elementiem “Tu arī mērķē augstāk?”


2. jūlijā plkst. 16.30 – 17.30
Norises vieta: Jaunā skatuve, Riekstu kalns
Saruna ir noslēguma pasākums 4 mēnešu ciklam par Eiropas Jaunatnes mērķiem, kas noritēja dažādos Latvijas reģionos. Dalībnieki uzzinās vairāk par Eiropas Jaunatnes mērķiem, jauniešu radītajiem priekšlikumiem, kā arī paši varēs piedalīties priekšlikumu izstrādē, kurus  Latvijas Jaunatnes padome iesniegs ministrijām. Aicinām pievienoties ikkatru, kurš vēlas izzināt, vērot, iesaistīties, smieties un piedalīties!


Prāta spēle #acis vaļā

2.jūlijā plkst.18.00 -19.00. 
Norises vieta: Jaunā skatuve, Riekstu kalns
Saite uz LAMPA programmu: https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1830
Eiropas Jaunatnes gadā aicinām - #acis vaļā! Meties piedzīvojumos, tēmē augstāk, gūsti pieredzi, vairo zināšanas, izmanto Eiropas Savienības sniegtās iespējas! Spēlē Prāta spēli #acis vaļā ar tikpat jauniem, enerģiskiem un zinātkāriem cilvēkiem, kāds esi Tu pats! Interesanti jautājumi un noderīgas balvas. Tiekamies!
Aicinām iepazīties ar LAMPA programmu un pievienoties arī citiem pasākumiem!

 

Informatīva kampaņa #acis vaļā

Īpašā Eirobarometra “Jaunatne un demokrātija Eiropas Jaunatnes gadā” dati rāda: tikai nedaudz vairāk nekā trešdaļa Latvijas jauniešu aktīvi izmanto savas Eiropas Savienības (ES) pilsoņa tiesības un ES programmu un projektu piedāvājumu. Tajā pat laikā Latvijas iedzīvotāji, it sevišķi jaunatne, vēlas saņemt vairāk informācijas par Eiropas Savienības nodrošinātajām tiesībām un iespējām, tāpēc Eiropas Komisija uzsāk informatīvo kampaņu „Acis vaļā”. Kampaņas gaitā sabiedrība tiks aktīvi informēta par pašreizējām programmām un iespējām, ko finansē no Eiropas Savienības budžeta, kā arī tiks izsludināts konkurss, kurā varēs laimēt divus portatīvos datorus. 

Kampaņas ietvaros Latvijas jauniešus informēs par iespējām mācīties, studēt, strādāt, iziet praksi, bezmaksas iesaistīties kultūras un sporta aktivitātēs, piedalīties brīvprātīgo darbā vai pieredzes apmaiņas projektos citās ES dalībvalstīs, ko nodrošina ES finansējums. Kampaņas gaitā jaunieši uzzinās par pieejamajām ES programmām, kā arī iepazīs vienaudžu pieredzi, kas gūta piedaloties un līdzdarbojoties jauniešiem aktuālajās ES programmās. Papildus informatīvajām aktivitātēm jaunieši varēs piedalīties konkursos, izaicinājumos, viens otru iedrošinot izmantot esošās iespējas.

Kampaņa norisināsies no 2022. gada 15. jūnija līdz 2022. gada novembrim. Tās īstenošanā piedalīsies gan digitālā satura autori (ietekmētāji), gan jaunatnes organizācijas un biedrības. Sīkāk https://esmaja.lv/lv/aktualitates/eiropas-komisija-uzsak-informativo-kampanu-acis-vala

 

Vasaras festivāls “Projektu nakts 2022"

Jaunieši aicināti pieteikties radošam, jaudīgam un iedvesmas pilnam JSPA vasaras festivālam “Projektu nakts 2022”, kas norisināsies 4.-5. augustā Siguldā. Ja esi jaunietis, kurš vēlas vasarā izmēģināt ko nebijušu un apgūt jaunas prasmes, vai arī jaunietis, kuram ir projekta ideja, taču vajadzīga palīdzība tās noformulēšanā un īstenošanā – šī ir lieliska iespēja, ko nevar laist garām! Reģistrēties “Projektu nakts”pasākumam iespējams, aizpildot tiešsaistes anketu līdz 1. jūlijam. Plašāka informācija un pasākuma programma skatāma jaunatne.gov.lv.

 

Jauniešu festivāls KOPUMS

Šovasar, 12. un 13. augustā, Jūrmalā, Dzintaru Mežaparkā, norisināsies vasaras lielākais notikums jauniešiem un jaunatnes jomā iesaistītajiem - brīvdabas un koprades festivāls “KOPUMS”. 

“KOPUMS” ir jauniešu festivāls, kas vienuviet apvienos dažādas jauniešu organizācijas, māksliniekus, radošās personības, līderus un jauniešus no visas Latvijas. Pasākumu rīko Latvijas Jaunatnes padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība un Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centrs.

Festivāla mērķis ir vienkopus pulcēt jauniešus un jaunatnes darbiniekus, lai satiktos un iepazīstinātu ar iespējām kā lietderīgi un interesanti pavadīt laiku, kā arī iedvesmot jauniešus līdzdarboties labākas  nākotnes kopradīšanā.

Tuvāko nedēļu laikā tiks izziņota festivāla programma, kas būs aizraujoša un bagāta gan ar izglītojošām, gan ar izklaides aktivitātēm. Tāpat tiek aicinātas pieteikties organizācijas, kuras vēlētos redzēt savu aktivitāti, telti vai ideju KOPUMĀ. Idejas iespējams iesniegt rakstot uz marija.cirule@ljp.lv!

KOPUMS ir par domu un gara brīvību, nākotnes vīzijas rādīšanu; jaunu draugu un iespēju iepazīšanu un jēgpilnu laika pavadīšanu. Ieeja festivālā - bez maksas!

 

Mācību kurss Vācijā “Viens pret vienu” jaunatnes līderiem

Jaunatnes līderi aicināti pieteikties piecu dienu mācību kursam “Viens pret vienu” mācīšanās veicināšanai, kas norisināsies no 3. līdz 9. oktobrim Bonnā, Vācijā. Pieteikšanās līdz 15. jūlijam SALTO Resursu tīmekļa vietnē, savukārt plašāka informācija par mācību kursu pieejama jaunatne.gov.lv mājaslapā.

 

Brīvprātīgais darbs vasarā Eiropā – vairāk nekā 70 iespējas

Aicinām jauniešus, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu un vēlas izmantot brīvprātīgā darba iespējas Eiropā, ieskatīties “Eiropas Solidaritātes korpuss” datubāzēTur, periodā no 1. jūlija līdz 31. augustam, pieejams 71 brīvprātīgā darba piedāvājums vairāk nekā 20 dažādās valstīs, piemēram, Grieķijā, Bulgārijā, Portugālē, Francijā, Itālijā, Spānijā u.c. Arī piedāvāto tēmu klāsts ir daudzveidīgs, kas sniedz iespēju katram atrast sev atbilstošāko - sākot no vides ilgtspējas un zaļā dzīvesveida līdz kultūras un sporta jautājumiem. Vairāk informācijas par brivprātīgā darba iespējām jauniešiem pieejama JSPA tīmekļa vietnē.  

 

Iedvesmai – vebināru cikla “Jauniešu nemiera laikos” un raidieraksta #jaunamBŪT ieraksti

Iedvesmai un izziņai aicinām noskatīties video ierakstus:

  1. "Ko jauniešiem darīt nemiera laikos? Brīvprātīgais darbs un pilsoniskā līdzdalība";
  2. "Kā atbalstīt jauniešus nemiera laikos? Psihoemocionālais atbalsts";
  3. "Kā palīdzēt iesaistīties? Darbs ar bēgļiem".

Tāpat informējam, ka ir iespējams noklausīties JSPA raidieraksta #jaunamBŪT epizodes par digitālo transformācijudalību demokrātiskajā dzīvēvidi un cīņu ar klimata pārmaiņāmiekļaušanu un dažādību un 10 citām aktuālām tēmām.  

 

Izveido savu Eiropas Jaunatnes gada pasākumu!

Eiropas Jaunatnes gada ietvaros jauniešiem un jaunatnes organizācijām ir iespēja pieteikt un īstenot jaunatnes līdzdalības projektus. Lai uzzinātu vairāk, aicinām pieteiktiesfestivālam “Projektu nakts 2022”, kur kopā ar citiem jauniešiem būs iespēja attīstīt savu ideju no A līdz Z, lai jau līdz nākamajam projektu konkursam – 4. oktobrim – izstrādātu un iesniegtu savu projekta pieteikumu.
Līdzdalības projekti var būt radošas zināšanu darbnīcas, debates, jauniešu konsultācijas, informatīvi vai kultūras pasākumi, kampaņas, mācību pasākumi vai citas aktivitātes.
Vairāk par jaunatnes līdzdalības projektiem, nosacījumiem un pieteikuma izstrādes gaitu iespējams uzzināt:

 

Eiropas Jaunatnes gada koordinators Latvijā – Latvijas Jaunatnes padome
https://ljp.lv/eiropas-jaunatnes-gads-latvija