ES mājā oktobrī notiks sociālo uzņēmumu radošās darbnīcas ģimenēm

Ievietots: 13. Septembris, 2020
Afiša

Sestdienās, 10. un 24. oktobrī, no plkst. 12.00 līdz 13.30 Eiropas Savienībās mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā notiks sociālo uzņēmumu radošās darbnīcas. Piedalīties aicinātas ģimenes ar bērniem un ikviens interesents.

Iepazīstot sociālās uzņēmējdarbības ideju un iespējas, darbnīcā "Barboletas attīstošās metodes" 10. oktobrī būs iespēja apgūt uzmanības un atmiņas vingrinājumus, ko turpmāk izmantot brīžos, kad paliek grūti klausīties vai mācīties. Metodes pamatā ir līdzsvars, kustību koordinācija un sajūtas. Pasākums piemērots pieaugušajiem un bērniem no 7 gadu vecuma.

24. oktobrī notiks “Typical Latvian” darbnīca „Mākslinieks Tevī”, kurā ikviens interesents varēs  dekorēt koka pastkartes, izmantojot dekupāža tehniku, iepazīt pastkaršu vēsturi un izspēlēt pastkaršu rakstīšanas spēli.

"Dekupāža" – no franču valodas vārda "découper" nozīmē – izgriezt. Tā ir papīra aplikāciju veidošana uz dažādām plaknēm – attēlu pārnes no salvetes, atklātnes, avīzes, žurnāla utml., pēc tam pārklāj ar laku vai dekupāžas līmi. Ar dekupāžu XVII gadsimtā Itālijā un Francijā aizrāvās gan galmā, gan vienkāršie ļaudis. Šo tehniku savos darbos izmantoja arī Anrī Matiss un Pablo Pikaso.

Vietu skaits pasākumos ir ierobežots (katrā darbnīcā 15 personas), tāpēc aicinām pieteikties, rakstot uz info@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445. Ja ņemsiet līdzi bērnus, lūgums norādīt viņu skaitu un vecumu.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.
 

Pasākumos tiks nodrošināti atbilstoši epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Aicinām ņemt vērā, ka piedalīties varēs tikai interesenti, kas iepriekš pieteikušies un saņēmuši no ES mājas apstiprinājumu. Tiks veikta visu dalībnieku reģistrācija (vārds, uzvārds, kontakttālrunis), lai būtu iespējams apzināt un brīdināt kontaktpersonas Covid-19 infekcijas gadījumā. Darbnīcās netiks ielaistas personas ar akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmēm. Pasākumus aicinām neapmeklēt personas, kam noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija.

Informējam, ka pasākumos notiks fotografēšana un filmēšana. Iegūtās fotogrāfijas un video materiālus izmantosim publicitātes un sabiedrības informēšanas vajadzībām, izvietojot tos Eiropas Savienības mājas interneta vietnē un sociālo mediju lapās. Personas dati tiks apstrādāti, ievērojot konfidencialitātes prasības un personas datu drošību, kā arī personas dati netiks nodoti trešajām personām, ja vien to nenosaka normatīvie akti. Informācija par personas datu apstrādi.
 

Darbnīcas notiks sadarbībā ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju.
Sociālā uzņēmuma “Barboleta” mērķis ir radīt efektīvu vidi bērnu attīstībai. Barboleta attīstošā metode tiek integrēta pirmsskolā un attīstības centrā  "Mācos mācīties" Jelgavā, kā arī apmācot citus pedagogus.

Daļa sociālā uzņēmuma “Typical” ieņēmumu tiek novirzīti speciāli izveidotai mācību programmai, kuras mērķis ir integrēt cilvēkus darba tirgū. “Typical Latvian” ir melnbaltas pastkartes ar fotogrāfijām, kuras parāda īpašos dzīves mirkļus, tradīcijas, paradumus, sajūtas.


Par sociālo uzņēmējdarbību 
Sociālā uzņēmējdarbība ļauj risināt sociālās problēmas ar biznesa instrumentiem – uzņēmumi ražo preces vai sniedz pakalpojumus ar mērķi risināt sociālu problēmu, nevis ar mērķi gūt finansiālu labumu uzņēmuma īpašniekiem. Līdz 2022. gadam Latvijā sociālās uzņēmējdarbības uzņēmumu atbalstam pieejams ES grantu finansējums 12 miljonu eiro apmērā. 
Programmu īsteno Labklājības ministrija un ALTUM.
 

Informāciju sagatavoja:
Anita Jansone, 
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, 
tālr. 67085446, e-pasts anita.jansone@esmaja.lv.