ES mājā 3. novembrī Supervaroņu nodarbība ģimenēm par medijpratību un bērnu drošību internetā

Ievietots: 24. Oktobris, 2018
Supervaroņu nodarbība ģimenēm par medijpratību un bērnu drošību internetā

Eiropas Savienības māja sestdien, 3. novembrī, no plkst. 11.00 līdz 12.30 aicina bērnus vecumā no 5 līdz 8 gadiem un viņu vecākus apmeklēt radošu un izzinošu nodarbību, kas notiks medijpratības un bērnu drošības internetā kampaņas “Supervaroņi internetā!” ietvaros. Pasākums notiks ES mājā, 1. stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska: “Kopš brīža, kad bērnam ir piekļuve internetam, viņam jāzina galvenie pamatnoteikumi, lai izvairītos no bīstamām vai nepatīkamām situācijām. Tāpat arī būtiski, ka tieši vecāki ir tie, kas ieved bērnu interneta pasaulē – parāda, kā internets var būt noderīgs, no kā jāuzmanās un kā sevi pasargāt.”

Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni (no 5 līdz 8 gadiem) un viņu vecāki, darbojoties kopā un atsevišķi, varēs stiprināt izpratni par drošu un jēgpilnu interneta lietošanu un pilnveidot savu medijpratību. Atraktīvā spēļu nodarbībā ikviens, izprotot dažādas situācijas, ar kurām var saskarties internetā, varēs kļūt SUPERgudrs un iegūs piecas SUPERvaroņa spējas:

  • Zināt, ko internetā nedrīkst teikt svešiniekam.
  • Saukt palīgā pieaugušo, kad tas vajadzīgs.
  • Domāt, pirms noticēt.
  • Būt pieklājīgam.
  • Lietot internetu gudri.

 

Katra ģimene saņems dāvanā Drossinternets.lv izdotu galda spēli “Vaifija skola” zināšanu un izpratnes pilnveidei mājās.

Nodarbību vadīs Liene Valdmane, Drossinternets.lv izglītības darba vadītāja.

Vietu skaits ierobežots! Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu info@esmaja.lv. Lūgums norādīt bērnu skaitu un vecumu, kā arī pavadošo pieaugušo skaitu.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

 

2017. gadā Valsts policija kopā ar partneriem īstenoja sociālo kampaņu “Supervaronim nepazust”, ar kuras palīdzību desmitiem tūkstošu bērnu kļuva par supervaroņiem un iemācījās, kā rīkoties, ja gadās nokļūt ķezā. Šogad, spēkus apvienojot vairākiem partneriem – Valsts policijai, Kultūras ministrijai, Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) u.c. – tapis kampaņas turpinājums “Supervaroņi internetā”, kurā supervaroņi piesaka jaunu misiju – stiprināt bērnu medijpratību, tādejādi palīdzot nodrošināt viņu drošību e-vidē. Informācija un vecākiem, pedagogiem noderīgi materiāli: http://vp.gov.lv/supervaronis/.

 

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,Tālr. 67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.