Ievietots: 5. Maijs, 2024
afiša

Svētki Eiropas Savienības mājā

Eiropas Savienības mājā gaidīsim ikvienu! No plkst. 12.00 līdz 16.00 Eiropas Savienības māja, Rīgas Valsts 1., 2., 3. ģimnāzijas skolēni un Latvijas Republikas Saeima ir izveidojusi Eiropas dienas orientēšanās spēli pilsētvidē - saSKATI EIROPU! Sīkāk par spēli te: Eiropas Savienības mājas kontrolpunktā būs iespēja ne tikai kārtot Eiropas eksāmenu, bet arī fotografēties, virtuāli atrodoties arī citā Eiropas Savienības dalībvalstī.


Eiropas pikniks pie Saeimas nama

Saeima aicina svinēt Latvijas divdesmitgadi Eiropas Savienībā kopā,  pulcējoties pie Saeimas nama 9.maijā plkst. 12.45! Būs iespēja baudīt vēstniecību sarūpētos Eiropas nacionālos ēdienus, cienāties ar svētku kūku, piedalīties erudīcijas spēlē un veltīsim laiku neformālām sarunām.
 

Demokrātijas svētki

"Demokrātijas svētkus" 9. maijā rīko Latvijas Pilsoniskā alianse "Demokrātijas nedēļas" ietvaros. Dalība svētkos ir bez maksas un tie norit AB dambī, mākslas centrā NOASS. Svētku programmā daudzveidīgs gastronomisks un domas raisošs sarunu, diskusiju un pat stendapa piedāvājums no plkst. 10:00 līdz plkst. 20:30. Demokrātijas svētkos rīta cēlienu iesāks ar vafelēm un sociālās ekonomikas brokastīm. Pie launaga galda noritēs diskusija par pilsonisko sabiedrību ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem. Pusdienās tiks ieturētas ar politisku stendapu, vēlēšanu simulāciju ar kopīga rasola izveidi. Svētku noslēgumā vakarēšana – svinēs demokrātiju, darot demokrātiju! Iepazīties ar pasākuma programmu un atzīmēt tos pasākumus, kurus plānots apmeklēt, lai organizatori laikus var veikt sagatavošanās darbus un parūpēties par nepieciešamo inventāru: ŠEIT

"Oda priekam" Operas skvērā


Latvijas Universitātes Kultūras centrs no plkst. 13.00 līdz 14.30 skvērā pie Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas aicina svinēt Eiropas dienu. Svinības notiks starptautiskās akcijas Eiropa darbībā ietvaros, kas ir viena no kultūras sadarbības projekta "Camino - 20 kultūras bagātināšanās gadi atkalapvienotajā Eiropā" aktivitātēm. Programmā: starptautiskās studentu foto izstādes "Eiropas iedvesmoti" atklāšana, performance "Oda priekam" un svētku koncerts kopā ar LU jaukto kori "Aura", Viktoriju Prituļaku un LU pūtēju orķestri.