Ievietots: 3. Maijs, 2023
Eiropas Eksāmens 2023

7., 8., 9. maijā piedalāmies Eiropas eksāmenā!

Eiropas eksāmens (EE) ir  tiešsaistes tests, kurš ik gadu tiek rīkots 7., 8., 9. maijā par godu Eiropas dienai.

Kas jāzina skolotājiem?

1.      Ikviens 1.-12. klašu skolēns, viņu vecāki, pedagogi un citi interesenti var kārtot Eiropas eksāmenu sev ērtā laikā – atver www.esmaja.lv 7., 8., 9. maijā, reģistrējas un piedalās!

2.      Eiropas eksāmenā katrs dalībnieks piedalās individuāli, vienu reizi. EE ir piemērots gan datorekrāniem, gan mobilajām ierīcēm.

3.      Katrai vecuma grupai ir atbilstoši jautājumi. Katrā jautājumā no trim dotajām atbildēm ir jāizvēlas un jāatzīmē viena – pareizā.

4.      Eiropas eksāmenā ir jāatbild uz 20 jautājumiem. 1.–3. klases skolēniem jāatbild uz 10 jautājumiem. Maksimālais laiks – 20 minūtes. Prakse liecina, ka vidējais EE kārtošanas laiks ir 7-10 minūtes.

5.      Ikviens dalībnieks pēc 9.maija plkst. 21:00 norādītajā e-pastā (reģistrējoties ir svarīgi norādīt pareizu e-pastu) saņem Apliecinājumu par dalību eksāmenā un uzzina iegūto punktu skaitu. Prakse liecina, ka daudzi pedagogi šo punktu skaitu pārvērš atzīmē.

6.      Ņemot vērā eksāmenā iegūto punktu skaitu un EE izpildes laiku, katrā vecuma grupā tiek noteikti 20 uzvarētāji, kuri saņem Diplomu un EE uzvarētāja titulu. EE balvu ieguvēji tiek noskaidroti loterijā - visi 50 punktus ieguvušie katrā vecuma grupā piedalās izlozē, 10 loterijas uzvarētāji saņem dāvanu karti 50 EUR vērtībā galda spēļu iegādei.

7.      Titula Aktīvākā skola (5 gab) ieguvēji saņem 120 EUR dāvanu karti sporta inventāra iegādei. Titula Aktīvākā klase (5 gab) ieguvēji saņem 120 EUR dāvanu karti sporta inventāra iegādei. 

8.      Aktīvākā skola tiek noskaidrota centralizēti, taču titulam Aktīvākā klase dalībnieki piesakās paši: visa klase piedalās EE; katrs skolēns veic Apliecinājuma ekrānšāviņu; klase kopā izveido kolāžu ar visiem ekrānšāviņiem; klase aizpilda anketu https://ej.uz/AktivaKlaseEE; klase piedalās izlozē 12.maijā plkst. 14:30 (FB Eiropas Eksāmens 2023);  5 klases saņem balvas!

9.      Lai dotu iespēju ārvalstu vidusskolēniem piedalīties Eiropas eksāmenā, šogad to var kārtot arī angļu valodā (tikai vidusskolas vecuma grupā).

10.   Ukraiņu skolēni Eiropas eksāmenā var piedalīties, pildot atbilstoša vecumposma testu (papīra formātā), kas no 7.-9. maijam būs pieejams šeit. Skolotājs var izsniegt Apliecinājumu, kas būs lejuplādējams šai pašā vietnē.

 

Lūdzam pārrunāt ar skolēniem:

1.      Korekti norādīt savu vārdu, uzvārdu, e-pastu! Apliecinājumi tiek ģenerēti automātiski – kopējot skolēnu ievadīto informāciju. Ja ieviesusies kļūda, labošana prasa 3-5 dienas.

2.      Būt godīgiem un nepiesavināties citu identitāti, vecumu vai skolu!

3.      Pirms EE pārrunāt šīs aktivitātes ideju – EE ir Eiropas dienas tradīcija, kas apliecina mūsu izpratni, zināšanas un interesi par vietu, kur dzīvojam un raksturo mūs kā aktīvus un zinātkārus eiropiešus.

 

Šogad Eiropas eksāmens notiks jau 10 gadu! Paldies par jūsu entuziasmu un atsaucību!

Vairāk par citām Eiropas dienas aktivitātēm šeit.

 

Sīkāka informācija visa EE garumā: Liene Valdmane, [email protected], 22144144, kā arī [email protected]

 

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā.