26. oktobrī ES mājā ģimeņu sestdienā notiks sociālā uzņēmuma “Puordare” sietspiedes darbnīca

Ievietots: 15. Oktobris, 2019
Sietspiedes iekārta un cilvēka rokas

Sestdien, 26.oktobrī, no plkst. 12.00 līdz 13.30 Eiropas Savienībās mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā notiks Rēzeknes novada sociālā uzņēmuma “Puordare” veidota sietspiedes darbnīca. Piedalīties aicinātas ģimenes ar bērniem un ikviens interesents. 

Sietspiede ir senākais drukas veids – viens no trafaretdrukas paveidiem, kur par trafaretu tiek izmantots neilona siets. 
Iepazīstinot ar sociālās uzņēmējdarbības ideju un iespējām, “Puordare” pārstāvji stāstīs, kāpēc sociālo uzņēmējdarbību izvēlējušies veikt Rēzeknes novadā, vietā, kur sākotnēji pat nebija ceļa. Kādi bijuši viņu motīvi, pārbaudījumi un iespējas. 

Lai piedalītos darbnīcā un veiktu radošo uzdevumu, aicinām ņemt līdzi savu T-kreklu vai auduma maisiņu. Darbnīcās būs iespēja drukāt arī uz otrreizēji darināta papīra.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bez maksas. Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots, tāpēc aicinām tai pieteikties iepriekš.

Sociālais uzņēmums “Puordare”  dibināts un veidots Rēzeknes novadā. Tā mērķis ir veicināt sabiedrībā izpratni par videi draudzīgāku dzīvesveidu, organizējot radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem, kā arī piedāvājot produktus, kas ir no otrreiz pārstrādātiem vai no ilgtspējīgiem un kvalitatīviem materiāliem, piemēram, koka dizaina elementi, auduma maisiņi, bišu vaskadrānas.  
“Puordare” dibinātāja un projektu vadītāja Ingūna Semule: “Mēs vēlamies darīt lietas, kas mums patīk, ir videi draudzīgas un saudzīgas, veicinot sabiedrības sociālo labklājību. Mums rūp tas, kādā vidē augs mūsu bērni, kā arī nākotnē vēlamies radīt darba vietas tiem, kuri Rēzeknes reģionā ilgstoši ir bez darba.” 

Darbnīca veidota sadarbībā ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju. 

Par sociālo uzņēmējdarbību 
Sociālā uzņēmējdarbība ļauj risināt sociālās problēmas ar biznesa instrumentiem – uzņēmumi ražo preces vai sniedz pakalpojumus ar mērķi risināt sociālu problēmu, nevis ar mērķi gūt finansiālu labumu uzņēmuma īpašniekiem. Līdz 2022. gadam Latvijā sociālās uzņēmējdarbības uzņēmumu atbalstam pieejams ES grantu finansējums 12 miljonu eiro apmērā. 
Programmu īsteno Labklājības ministrija un ALTUM.