#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Saharova balvai 30: Nāc uz sarunu PAR domas brīvību!
ES māja 
, 2018. gada, 12.novembris, 2018

ES mājā notiks saruna ar Lidiju DOROŅINU-LASMANI, Ati KLIMOVIČU, Ievu ROMANOVU un Ingu GAILI

 

Atzīmējot 30 gadus kopš tiek pasniegta Eiropas Parlamenta Saharova balva, aicinām piedalīties foto izstādes “Brīvības sardzē — Saharova balva trijos gadu desmitos” atklāšanā un diskusijā par domas brīvību, disidentismu un Saharova balvas piešķiršanu Oļegam Sencovam.

Pasākums notiks pirmdien, 26. novembrī, ES mājā (Aspazijas bulvārī 28, 1. stāvā) no plkst. 16.30 līdz 18.30. Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš šeit.

Sarunā par cilvēktiesību aizstāvēšanas nozīmību, solidaritāti un atbalstu Oļegam Sencovam, šīgada Saharova balvas par domas brīvības laureātam piedalīsies: Lidija DOROŅINA-LASMANE – latviešu disidente, izvirzīta Nobela Miera prēmijai, Atis KLIMOVIČS – pasaules karsto punktu žurnālists, grāmatu autors un dokumentālo filmu producents, Ieva ROMANOVA - filmu māksliniece, Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja, iesniegusi Manabalss.lv iniciatīvu panākt O. Sencova abtrīvošanu, piedaloties pasaules akcijā SAVE OLEG SENCOV. Savu dzeju par cilvēku līdztiesību, brīvībām un vajadzībām runāt atklāti lasīs dzejniece Inga GAILE. Sarunu vadīs Henrieta VERHOUSTINSKA – žurnāliste, teātra zinātniece, teātra kritiķe.

Oļegs Sencovs, kinorežisors no Ukrainas ir apsūdzēts “teroristiska rakstura nodarījumos’’ pret Krievijas de facto okupācijas varu Krimā, viņam piespriests 20 gadu cietumsods. Organizācija Amnesty lnternational šo tiesas procesu raksturo kā “netaisnīgu lietas izskatīšanu militārajā tiesā”. Turpinot bada streiku vairāk nekā 140 dienas, O. Sencovs ir kļuvis par atpazīstamu simbolu pasaulē, kas atgādina par aptuveni 70 Ukrainas valstspiederīgo likteņiem, kurus Krievijas okupācijas vara Krimā pēc pussalas aneksijas ir nelikumīgi apcietinājusi un kuriem ir piespriesti ilgi cietumsodi. 6. oktobrī viņš pārtrauca bada streiku, jo cietuma administrācija piedraudēja ar piespiedu barošanas piemērošanu.

Foto izstāde “Brīvības sardzē — Saharova balva trijos gadu desmitos” ES mājā būs apskatāma līdz 10. decembrim. Izstādi Eiropas Parlaments ir sagatavojis kopā ar fotoaģentūru “Magnum Photos”, tā iepazīstina ar četriem cilvēktiesību aktīvistiem no Tunisijas, Kambodžas, Etiopijas un Bosnijas un Hercegovinas, dodot vārdu maz zināmajiem varoņiem. Izstādē Rīgā fotogrāfijas papildinātas ar Latvijas jauno dzejnieku dzeju.

 

Par Saharova balvu

Saharova balva tiek pasniegta jau 30 gadus - kopš 1988. gada Eiropas Parlaments piešķir Saharova balvu par domu brīvību, kas nosaukta par godu padomju fiziķim un politiskajam disidentam Andrejam Saharovam. Balvas mērķis ir godināt cilvēkus un organizācijas, kas aizstāv cilvēku tiesības un pamatbrīvības.

 

Vairāk informācijas par Saharova balvu un dokumentālo fotoprojektu:

 

Kontakti papildinformācijai:

  • Par Eiropas Parlamenta Saharova balvu:

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā                                            

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu

 

  • Par pasākumu:

Anita Jansone,

ES mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja

Tālr.: + 371 67085446

E-pasts: anita.jansone@esmaja.lv

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties