#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas eksāmens

 

 

 

 

 

Lasīt vairāk

Kas ir Eiropas eksāmens?

9.maijā, atzīmējot Eiropas dienu, ikviens Latvijas iedzīvotājs jau piekto gadu pēc kārtas, tiek aicināts pārbaudīt savas zināšanas un izpratni par Latviju Eiropā, savu nozīmi sabiedrībā, svarīgiem lēmumiem un procesiem, kārtojot Eiropas eksāmenu.


„Eiropas eksāmens” notiek 9. maijā no plkst. 08.00 līdz 21.00 tiešsaistē mājaslapā www.esmaja.lv  Pēc plkst. 21:00 ikviens, kurš nokārto Eiropas eksāmenu, savā e-pastā saņem Apliecinājumu par dalību eksāmenā un uzzina iegūto punktu skaitu. Labākajiem katrā vecuma grupā - lieliskas balvas!


Dalībnieki izvēlas sev piemērotu vecuma grupu: 5.-6.klase, 7.-9.klase, vidusskola vai pieaugušie. Eksāmena maksimālais izpildes laiks ir 20 minūtes un to laikā jāatbild uz 20 jautājumiem, izvēloties vienu no trim dotajām atbildēm.


2017. gadā Eiropas eksāmenā piedalījās 14 288 dalībnieki un 350 no tiem ieguva maksimālo punktu skaitu!
Visaktīvākie bija 7.-9.klases skolēni, šajā vecuma grupā eksāmenu nokārtoja 5427 dalībnieki.


Jautājumi, uz kuriem tika saņemts lielākais pareizo atbilžu skaits, liecina, ka mēs lepojamies ar Latvijas sasniegumiem, apzināmies Latvijas un Eiropas mijiedarbību, izprotam savu lomu lēmumu pieņemšanas procesos, kā arī novērtējam iespējas, ko sniedz Latvijas dalība Eiropas Savienībā. Priecē, ka 84% jeb 11 994 Eiropas eksāmena dalībnieku 2017. gadā atbildēja pareizi uz 11 un vairāk jautājumiem no 20, apliecinot labas zināšanas!

Veiksmi 2018. gada Eiropas eksāmenā!
 

 

Kā piedalīties?

Eiropas eksāmens notiek ikgadu 9.maijā no plkst. 8:00 līdz 21:00, tiešsaistē mājas lapā www.esmaja.lv. Eksāmenu var kārtot ikviens interesents, atbilstoši savai vecuma grupai: 5.-6.klase, 7.-9.klase, vidusskola vai pieaugušie.

"Eiropas eksāmenā" katrs dalībnieks piedalās individuāli, vienu reizi, reģistrējoties un norādot savu e-pasta adresi, novadu, pilsētu, vārdu un uzvārdu.

Pēc plkst. 21 uz norādīto e-pasta adresi dalībnieks saņem Apliecinājumu par dalību eksāmenā un informāciju par iegūto punktu skaitu.

PIESAKI savu skolu jau tagad un LAIMĒ pārsteiguma balvas!

Eksāmenā var piedalīties ikviens interesents 9. maijā ieejot www.esmaja.lv, bet skolām esam sarūpējuši īpašu pārsteigumu! No 14. marta līdz 6. maijam piesakot  skolas dalību eksāmenā,  katru nedēļu viena no reģistrētajām izglītības iestādēm izlozes kārtībā saņems skaistu KAFIJAS KRŪZĪŠU KOMPLEKTU un SALDUMU GROZU. Aicinām Jūsu iestādi reģistrēt dalību eksāmenā jau tagad, aizpildot anketu https://ej.uz/EiropasEksamens9maijs

Eksāmenā savu dalību jau pieteikušas - https://ej.uz/EiropasEksamenuKartos 

 

 

Kā sagatavoties?

„Gatavojies Eiropas eksāmenam”! 

Materiāli 5. - 9. klasei:

Kas ir Eiropas Savienība?

Latvija un Eiropas Savienība

Es un Eiropas Savienība

Materiāli 10. - 12. klasei

ES attīstība

ES ekonomikas un monetārā politika

ES iedzīvotāju pilsoniskā līdzdalība

ES iestādes un lēmumu pieņemšana

Latvijas dalība ES

ES pasaulē

Iesakām arī izmantot:

Mācību līdzekli "Iepazīsti Eiropas Savienību un izmanto savas iespējas"

Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas ietvaros izstrādātu mācību materiālu  
Trāpīts ES

Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu pieredzes materiāli

Darbā ar ES tematiku

Labā prakse pilsoniskajā izglītībā

Piedalies Eiropas Eksāmenā 9.maijā!

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties