#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #

Atpakaļ
uz skolu

Akcija "Atpakaļ uz skolu 2016" norisinājās no 14.marta līdz 10.maijam. Tās laikā ES institūciju darbinieki, valsts amatpersonas, NVO pārstāvji un citi Eiropas Savienības jautājumu eksperti devās uz Latvijas skolām, lai ar jauniešiem dalītos savā darba pieredzē un zināšanās par Eiropas Savienību.

#

Skolas

Akciju „Atpakaļ uz skolu” 2007. gadā uzsāka Vācija, kas tajā laikā bija prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Akcija vainagojās panākumiem un jau 2008. gadā tā pirmo reizi tika īstenota arī Latvijā. 
Katru gadu pavasarī aptuveni 100 Eiropas lietu ekspertu dodas uz skolām Rīgā un citur Latvijā, lai skolēniem stāstītu par savu darba ikdienu un Eiropas Savienības aktualitātēm. Daļai ekspertu tā ir atgriešanās dzimtās skolas sienās, kur iesākās viņu karjeras ceļš, tomēr akcijas ietvaros eksperti labprāt apciemo arī skolas, kurās mācās viņu bērni vai skolas, kuras ir pieteiktas dalībai akcijā.

2016. gadā vizītes Latvijas skolās norisinājās no 14. marta līdz 10. maijam. Visvairāk vizīšu notika laikā no 5. līdz 10. maijam, kad skolās tiek atzīmēti 9. maija – Eiropas dienas svētki un Eiropas lietu ekspertu vizīte ir kā daļa no svētku programmas. Šajā laikā eksperti viesojās vairāk nekā 70 dažādās skolās Rīgā, Kuldīgā, Alūksnē, Jelgavā, Daugavpilī un daudzās citās vietās visā Latvijā. Kopumā akcijas ietvaros ir norisinājušās vairāk nekā 150 vizītes un eksperti ir tikušies ar vairāk nekā 6000 skolēniem.

Vizīšu norises karte apskatāma arī šeit

#

Eksperti

Akcija "Atpakaļ uz skolu" sniedz skolēniem iespēju uzzināt par Eiropas Savienības aktualitātēm no cilvēkiem, kuru darbs saistīts ar Eiropas Savienības tematiku. Ekspertu pieredze Eiropas lietu jautājumos skar gan ES politisko tematu aspektus,  gan sadarbību ar citu ES valstu partneriem, ES finansētu projektu īstenošanu un Latvijas integrāciju un interešu pārstāvību ES kādā konkrētā nozarē.

2016. gadā akcijā „Atpakaļ uz skolu” bija pārstāvētas 44 dažādas institūcijas un organizācijas.
Latvijas izglītības iestādēs viesojās eksperti no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Eiropas Komisijas ģenerāldirektorātiem, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā, Eiropas Savienības Padomes, Fiskālās disciplīnas padomes, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts probācijas dienesta, Latvijas Republikas Saeimas, Valsts kancelejas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras.
Akcijā piedalījās Aizsardzības, Ārlietu, Ekonomikas, Tieslietu, Veselības un Finanšu ministrijas, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam nacionālais kontaktpunkts un Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas sekretariāts.
Akcijas norisi kuplināja arī pārstāvji no nevalstiskā sektora: biedrības „Eiropas Kustība Latvijā”, Latvijas Tirgotāju asociācijas, jaunatnes organizācijas „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”, Vides aizsardzības kluba, biedrības "Piedzīvojuma Gars", biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai”, biedrības "Krāslavas rajona partnerība" un domnīcas PROVIDUS.
Šogad uz skolām devās arī Lietuvas, Nīderlandes, Polijas, Somijas un Zviedrijas vēstniecību pārstāvji, kā arī Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja un Madonas novada domes priekšsēdētājs.

 

Vai Tavā skolā ir mācījies kāds Eiropas lietu eksperts? Ieskaties ekspertu dzimto skolu kartē!

Kontakti

Akcijas „Atpakaļ uz skolu"  koordinators:

Eduards Gaušis
Tel. +371 26328212
E-pasts: eduards@klubsmaja.lv
 

Jaunatnes organizācija „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”

Virsraksts: Atpakaļ <br />uz skolu
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties