Ievietots: 18. Oktobris, 2018

Vairākums Latvijas iedzīvotāju atbalsta mūsu valsts dalību Eiropas Savienībā (ES), turklāt šis atbalsts laika gaitā, kopš 2004. gadā tikām uzņemti ES, ir pieaudzis. Atklāts gan paliek jautājums — ko tieši nozīmē šis atbalsts? Par kādu Eiropas politiku un nākotnes redzējumu iestājas Latvijas iedzīvotāji? Kādas ir mūsu iedzīvotāju bažas, cerības un vēlmes par ES politiku un nākotni?

Rast atbildes uz šiem jautājumiem ir «Dialogu par Eiropas nākotni» mērķis, un ManaBalss.lv veidotā tiešsaistes dialogu platforma #ManaEiropa ir veids, kā tie tiks noskaidroti. Mēs apkopojam Latvijas iedzīvotāju idejas un priekšlikumus par Eiropas nākotni un dodam jums iespēju par tiem balsot un izšķirt, kas ir vēlamākā ES politika dažādos aktuālos jautājumos.

«Dialogu par Eiropas nākotni» iniciatīva ir daļa no «pilsoņu konsultācijām» visā Eiropā. To uzdevums ir izzināt dalībvalstu pilsoņu viedokļus par Eiropai svarīgākajiem kopējiem jautājumiem, sākot ar to, kādi šie jautājumi ir.

Nacionālie rezultāti, kuru daļu veidos arī šo «Dialogu par Eiropas nākotni» secinājumi, kopīgā ziņojumā tiks iesniegti ES valstu valdību vadītājiem un apspriesti 2018. gada decembra Eiropadomes sanāksmē. Pēc tam līdz 2019. gada jūnijam ir jāpanāk politiskā vienošanās par ES prioritārajiem darbības virzieniem turpmākajos piecos gados.

Katrs viedoklis ir vērtīgs, un katra balss par vai pret to ir vērtīga! Ar ManaBalss.lv kā tiešsaistes konsultāciju tīklu tiks apkopots un strukturēts pēc iespējas lielāks skaits Latvijas iedzīvotāju priekšlikumu Eiropas nākotnei. Esiet daļa no tās noteicējiem!

 

Kā var iesniegt priekšlikumus?

Priekšlikumus līdz 4. novembrim iespējams iesniegt manaeiropa.manabalss.lv platformā un tās logrīkos, ko savā lapās izvietojuši mūsu partneri, kā arī klātienes diskusijās, sūtot tos uz e-pastu: manaeiropa@manabalss.lv, un Tviterī lietojot tēmturi #ManaEiropa.

 

Kāpēc tiešsaistes platforma prasa reģistrēties?

Platformā nepieciešams reģistrēties, lai sistēma saglabātu balsojumus, un vienam balsotājam par katru jautājumu būtu tikai viens balsojums, kā arī, lai kontrolētu, ka priekšlikumus iesniedz cilvēki, ne roboti, un uzlabotu iesniegto priekšlikumu kvalitāti.

Platforma no sociālajiem tīkliem pieprasa minimālu informācijas daudzumu, ar ko identificēt lietotāju. Netiek prasīta pieeja lietotāju ziņu lentei, draugu sarakstiem vai jebkam citam.

 

Kā notiek balsošana?

Balsošana notiek, izvēloties, balsotājaprāt, labāko, tīkamāko, atbilstošāko ideju no nejauši atlasīta ideju pāra. Balsošanas rezultāti, lai neiespaidotu cilvēku izvēli, līdz projekta noslēgumam netiks atklāti.

 

Kāpēc tikai 140 zīmes?

Zīmju skaita ierobežojums nepieciešams, lai ierosinājumus varētu attēlot balsošanas sistēmā un tā būtu ērti lietojama arī mobilajās ierīcēs. Lakoniski formulēti priekšlikumi ir vieglāk uztverami lasītājiem.

 

Kāpēc ierakstītais uzreiz neparādās sistēmā?

Pirms ierosinājuma publiskošanas platformas moderatori pārbaudīs:

  • vai tas ir saprotams
  • vai tas atbilst aptaujas mērķim
  • vai tas atbilst cieņpilnas komunikācijas principiem
  • vai tas ir/nav apvienojams ar citu jau iesniegtu priekšlikumu

 

Platformā tiks parādīti tikai apstiprinātie ierosinājumi.

 

Papildu informācija un palīdzība pieejama, rakstot uz manaeiropa@manabalss.lv

Dialogi par Eiropas nākotni